Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší
Napsal uživatel Honza Stádník
Pondělí, 04 Leden 2016 09:27

V neděli 3. ledna jsme odehráli osmifinálový turnaj Českého poháru. Byli jsme nalosováni do skupiny E, kde nás čekaly 4 zápasy proti družstvům Vřeskovic, Všenic, Kyšic a Nýřan B.

Hrálo se už tradičně ve sportovní hale Západočeské univerzity na Borských polích. Bohužel jsme jeli pouze s velmi omezenou sestavou, měli jsme na střídání pouze jednoho hráče, a to ještě na post brankáře. Sestava tedy byla následující: do branky byli připraveni Hynek Polák a Honza Stádník, na obraně Tomáš Marek, Milan Klail a Kamil Klail, do útoku Míra Kotyza, Honza Tříska a Zdeněk Ludvík. Vše pod taktovkou trenéra Petra Ulče.

První zápas jsme hráli proti Vřeskovicím, které jsme celkem hladce porazili 17:11 po poločase 9:4.

V druhém zápase jsme nastoupili proti Všenicím, bohužel už bez Kamila Klaila, který měl problém se stehenním svalem a do žádného dalšího zápasu již nastoupit nemohl. Na obranu se tedy posunul Hynek Polák a turnaj jsme dohráli v 7 lidech. Všenice jsme také porazili – 18:14 po poločase 9:8.

Třetí zápas jsme odehráli proti Kyšicím, které jsme porazili 19:13 po poločase 10:6.

Poslední zápas byl proti Nýřanům a zároveň to byl zápas o celkové vítězství ve skupině. Při pohledu na naší sestavu a sestavu Nýřan, které měli na soupisce maximum 15 hráčů, jsme rozhodně nebyli favority… Nicméně se nám po velmi vyrovnaném zápase povedlo urvat vítězství. V samotném závěru zápasu jsme za stavu 15:15 dostali výhodu šestimetrového hodu, který proměnil Honza Tříska a tím nám zajistil nečekanou výhru! Konečný stav tedy 16:15, poločas 7:8.

V celém turnaji jsme měli nejefektivnější útok, soupeřům jsme nastříleli celkem 70 branek, z toho dal 43 gólů Honza Tříska, který se tak s obrovským náskokem stal i nejlepším střelce celého turnaje. Všenický Pavel Berka jako druhý nejlepší střelec turnaje nastřílel „jen“ 22 gólů…

Velký dík všem hráčům, kteří turnaj odehráli – v podstatě v sedmi lidech odehrát 4 zápasy 2 x 18 minut a ještě všechny vyhrát, je obdivuhodný výkon.

Vítězstvím ve skp. E jsme si zajistili postup do čtvrtfinále, které se hraje 30. ledna 2016 opět na Borských polích. Zde se již utkáme s prvoligovými družstvy – posledním mistrem ČR Tymákovem, aktuálně druhým týmem I. ligy Přešticemi, Nezvěsticemi a opět s družstvem Nýřany B.