Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší
Napsal uživatel Honza Stádník
Pondělí, 19 Říjen 2015 18:46

Poslední dva zápasy podzimní části sezóny nas čekaly na hřištích soupeřů, v sobotu 17.10.2015 jsme hráli v Raspenavě a v neděli 18.10.2015 v Mostu, tedy u soupeřů z opačného konce průběžné tabulky.

Bohužel ani na jeden zápas jsme nemohli odjet v plné sestavě, v sobotu jsme byli rádi, že jsme měli alespoň jednoho útočníka na střídání, v neděli doplnil sestavu alespoň Tomáš Marek, který vyztužil obranu. Druhý brankář Stádník nemohl z důvodu účasti na hasičském takticko-prověřovacím cvičení, Zdeněk Danielka a Daniel Fronk si plnili povinnosti u svých handballových týmů, Honza Pešek byl pracovně na Moravě.

I v takto okleštěné sestavě jsme v obou utkáních bodovali, za dvě remízy jsme si připsali další dva body do tabulky, kterou nyní vedeme s náskokem dvou bodů na druhé Čakovice. Podzim se dá tedy hodnotit jako úspěšný.

Komentáře k zápasům tentokrát zprostředkovaně z webů domácích týmů:

17.10.2015. Raspenava A - Sokol Záluží 21:21 (12:10).

Rozhodčí Beran.

Utkání se začalo vyvíjet dobře. Střelecká potence útočníků a zlepšený výkon obrany dával po poločase 12:10 pro nás naději na bodový zisk. Brankový rozdíl se nám podařilo navýšit a ve 14. minutě druhé půle jsme vedli 17:13. Ale za zbytek utkání, především za posledních deset minut, jsme stihli inkasovat 8 branek a několikrát vepředu ztratit míč. Za stavu 21:21 v posledních vteřinách si hosté takticky, i za cenu červené karty za úmyslné bránění ve hře při rozehrávce našeho útočníka ze středu po obdržené brance, výsledek pohlídali a získali na našem hřišti bod. Pro raspenavské barvy je remíza vzhledem k průběhu utkání málo. Na druhou stranu jsme ten bod získali v souboji s prvním družstvem druholigové tabulky.

Sestava a branky: Hanzl, Pávek - Skalický, Petříček, Janáček, Jirounek - Málek Josef (K, 10), Kobera R. (5), Dörfl (5), Havlíček (1).

Trenér Málek Josef, vedoucí Kobera V.

Sestava našeho družstva:
brankář- Polák Hynek
obrana - Klail Milan, Klail Kamil a Calta Ondřej
útok - Kotyza Miroslav (2), Ludvík Zdeněk (3), Ruml Radim (5) a Tříska Jan (11)
Trenér - Polák Hynek, Vedoucí - Ruml Radim

11.kolo 2.A ligy mužů: Baník Most NH vs. TJ Sokol Záluží

18.10.2015 12:15

Výsledkově podařený závěr podzimní části prožil Baník Most NH v 2.A lize mužů. Sobotní výrazná výhra proti všenickému mužstvu rozfoukala jiskru naděje na udržení kontaktu se zbytkem druholigového peletonu, který se bodovým ziskem povážlivě od spodního patra v tabulce a tedy od pozice Baníku odpoutával. Čtyři podzimní body nakonec v neděli Baníkovci nakonec rozšířili alespoň o bod za remizu 17:17 proti týmu TJ Sokol Záluží, byť po prvním poločasu odcházeli do přestávky s jednogólovým mankem 6:7. Zatímco první půle patřila jednoznačně brankářům a obranám obou celků, ve druhé půle nechali na své druhé housle zapomenout prozměnu útoky Mostu i Záluží a přítomné obecenstvo pobavily celkem 21 gólovými akcemi. Trenérských povinností se na mostecké střídačce znovu ujali hráči Petr Hojer, Radek Müller a Petr Tichý. Bod z utkání, ve kterém se střetla mužstva z protipólů tabulky, je pro průběžně poslední celek ziskem, Zálužským bod postačí na zajištění půlmistra druholigové soutěže.

Baníkovci přes vydařený závěr podzimu neopouštějí nechtěnou poslední příčku, nicméně do zimní pauzy odcházejí povzubzeni, s jednoznačným odhodláním - doléčit všechny marody a konečně se vrhnout do poctivé přípravy, aby nechali zapomenout na bodovou bídu z posledních podzimů.

Sestava Baníku Most NH A: brankáři - Vítězslav Nový, Radek Müller, obrana - Michal Štumpf, Petr Hojer, Tomáš Holec, Ondřej Pátek, útok - Michal Nájemník (7 gólů), Petr Tichý (9), Tomáš Dräxler, Jan Mertl, Zdeněk Bíma, Josef Venclíček (1),

TJ Sokol Záluží: Hynek Polák, Ondřej Calta, Kamil Klail, Milan Klail, Marek Tomáš, Miroslav Kotyza, Jan Tříska (12), Zdeněk Ludvík (2), Radim Ruml (3), trenéři - Petr Ulč, Jan Tříska.

Ostatní výsledky 11.kola: Čakovice - Vřeskovice 15:7 (9:2), Řevnice - Příchovice 24:25 (15:12), Raspenava - Všenice 15:23 (8:9), Kyšice - Nýřany B 13 : 19 (6:8), Ejpovice - Litohlavy 14:12 (7:7).

I když průběžně vedeme, je stále co zlepšovat, takže jarní část bude ještě velmi zajímavá. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům za podporu v podzimní části a v té jarní se těším nashledanou.