Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší
Napsal uživatel Honza Stádník
Pondělí, 05 Říjen 2015 08:18

V neděli jsme v druhém víkendovém zápase hostili Čakovice. Sobotní výhra s Řevnicemi nás vynesla na průběžné první místo a to jsme chtěli udržet.

Zápas s pražským celkem byl o poznání vyrovnanější než ten sobotní. Na první gól se čekalo až do 4. minuty, kdy se za hosty trefil Dafčík. To však bylo v celém utkání naposledy, kdy Čakovice vedly. V 5. minutě proměnil trestný hod Honza Tříska a to byla na dlouhou dobu poslední branka utkání. Stav 1:1 vydržel až do 12 minuty, kdy na 2:1 zvýšil Honza Tříska. Ve 14. minutě dal svůj jediný gól v utkání Zdeněk Ludvík, který krásně trefil šibenici z trestného hodu. Hosté o minutu později korigovali na 3:2, když se proti naší obraně prosadil Čechovský, ale poté se opět dvakrát trefil Honza Tříska a navýšil na 5:2. Do konce poločasu jsme si udržovali dvou až tříbrankové vedení, na naší straně se trefil ještě 3x Tříska, za soupeře 3x Záruba a 2x Dafčík. Po 30 minutách jsme vedli 8:7.

Do druhé půle naši sestavu doplnil Zdeněk Danielka, který hned ve druhé minutě proměnil trestný hod. Na druhé straně však vzápětí, taktéž z trestného, hodu snížil Davčík. Vedení o dvě branky nám vrátil Honza Tříska. Stav 10:8 vydržel dalších 6 minut, na rozdíl jedné branky snížil Čechovský. Radim Ruml nám pak pěknou střelou z úhlu vrátil dvoubrankové vedení 11:9, ale pak jsme dvakrát chybovali a soupeř toho využil ke srovnání skóre na 11:11. Oba soupeřovy góly obstaral Zdeněk Dafčík.

Následovala fáze zápasu, kdy se oba útoky snažili vybojovat fauly a na obou stranách se to dařilo. Trochu lépe jsme na tom byli my, dva trestné hody a jednu šestku proměnil Zdeněk Danielka, na druhé straně proměnil jeden pokutový hod Zdeněk Dafčík, ale další dvě výhody šestimetrového hodu hosté nevyužili, nejprve Dafčíkovi další pokus skvěle lapil Hynek Polák, další šestku pak neproměnil Vejvoda, který nastřelil jen břevno. Po této „divoké“ fázi zápasu byl stav 14:12. Chybělo 8 minut do konce, kdy se podruhé v zápase prosadil Radim Ruml a zvýšil na rozdíl tří branek – 15:12. Na druhé straně další trest proměnil Dafčík, ale z následného protiútoku nám tříbrankové vedení vrátil Honza Tříska. Další střelecké pokusy na obou stranách likvidovaly obrany a tak další branku dával dvě minutky před koncem Dafčík. Stav byl 16:14 a my jsme byli v držení balónu a chtěli jsme ho na ruce udržet co nejdéle. V útoku jsme si počínali naprosto dokonale, nespěchali jsme se střelbou a šetřili čas. Až při signalizované pasivitě ukázkově zavěsil Zdeněk Danielka a v tu chvíli bylo již úplně jasné, že utkání vyhrajeme. Hosté sice ještě snížili na 17:10, kdy se trefil Vejvoda, ale poslední slovo měl Honza Tříska, který byl v samotném závěru zápasu faulovaný a proměnil další pokutový hod, který po faulu na něj nařídil rozhodčí.

V důležitém utkání jsme tedy zvítězili 18:15 a i díky výsledkům ostatních zápasů jsme o dva body v čele průběžné tabulky. Příští týden náš čeká poslední domácí zápas, hostit budeme Všenice.

Utkání, kterému přihlíželo 60 diváků, odřídil s přehledem p. Petr Rauch.

Sestava a branky Záluží:
Brankáři – Polák Hynek, Stádník Jan
Obrana – Calta Ondřej, Klail Milan, Marek Tomáš, Fronk Daniel
Útok – Kotyza Miroslav, Tříska Jan (10), Ludvík Zdeněk (1), Ruml Radim (2), Pešek Jan, Danielka Zdeněk (5)