NejhoršíNejlepší
Napsal uživatel Honza Stádník
Sobota, 01 Červen 2013 10:56

V Žatci jsme vyhráli 18:12 a tím si zajistili celkové 2. místo!

Za deštivého počasí jsme v Žatci s domácími muži svedli přímý souboj o celkové druhé místo v letošní sezóně II. ligy, skupiny A. Hrálo se za trvalého deště na mokrém povrchu což vůbec nesvědčilo pěkné házené. Na obou stranách to byl hlavně boj s mokrým balónem a kluzkým povrchem. My jsme měli skvělý vstup do utkání a rychle jsme si vypracovali až 4 brankový náskok. Domácí se poprvě úspěšně střelecky prosadili až v 7. minutě a podruhé až v minutě 17., kdy snížili na 2:6. Pak jsme v rychlém sledu třikrát ztratili v útoku balón, čehož domácí využili a snížili na 4:6. Ve zbytku poločasu jsme však znovu zabrali a zvýšili na poločasových 6:10.

V druhé půli se naštěstí neopakoval scénář z našeho posledního utkání s Litohlavami, kdy jsme z nadějného poločasového výsledku nakonec získali pouze remízu. V druhé polovině sobotního utkání si sice domácí Žatec vytvořil určitý tlak, ale neměl přesnou koncovku. Žatečtí útočníci dokonce 3. nevyužili výhodu pokutového hodu, první pokus šel daleko mimo bránu, druhou šestku lapil Hynek Polák a třetí střela šla do břevna.

My jsme v útoku hráli trpělivě a snažili jsme se ve předu co nejdéle udržet balón. Protože domácí tým se opravdu trápil nakonec jsme ještě brankový rozdíl navýšili a vyhráli jsme o šest branek 12:18 a tím jsme završili veleúspěšnou sezónu pojištěním celkového druhého místa, ze kterého nás nedostane ani dvoubodový odpočet za chybějící družstva mládeže. Po odpočtu sice budeme mít stejně bodů jako třetí Žatec, ale právě vzájemné zápasy, které jsme oba vyhráli my, rozhodují v náš prospěch.

Deštivé počasí nepřilákalo tolik diváků, kolik by si jistě takový zápas zasloužil, utkání přihlíželo pouhých 38 příznivců. Utkání pod dohledem delegáta Klase odřídil p. Lukáš Zimmermann.

Branky a sestava Žatec:
Horník Štěpán, Horník Mikuláš, Nociar Daniel (3), Nociar Pavel, Beldík Zdeněk (ŽK), Taraba Jan, Hradiský Jakub, Sýkora Pavel (4), Horník Prokop (1), Janák Michal (4), Popelka Martin
Trenér - Nociar Daniel, Asistent - Hanous Miroslav, Vedoucí - Havránek Václav

Branka a sestava Záluží:
brankáři - Polák Hynek, Stádník Jan
obrana - Calta Ondřej, Klail Milan, Klail Kamil (ŽK), Ulč Petr
útok - Ludvík Zdeněk (2), Kotyza Miroslav (1), Stružka Pavel (1), Tříska Jan (11), Ruml Radim (3)