Pondělí, 27. Květen 2019
 
 

Hledat

Přihlášení uživateleSeveročeská bitva
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Honza Stádník   
Čtvrtek, 30 Květen 2013 07:00

Již v nadcházejícím víkendu se rozhodne o konečném pořadí letošního ročníku II. ligy národní házené.

Nás čeká dvojzápas na severu Čech a já doufám, že nebudu opět muset psát článek s titulkem „Severočeská rychta“ jako před 3,5 lety, kdy jsme hráli se stejnými soupeři, jen v opačném pořadí.

V sobotu 1. června sehrajeme důležitý souboj na hřišti Žatce. V Žatci jsme zatím nedokázali bodovat. V prvním našem souboji v roce 2009 jsme dostali nářez 30:21, na což odkazuje výše uvedený odkaz. O rok později jsme již sice neprohráli tak velkým rozdílem, ale zase jsme odjížděli bez bodů s výsledkem 27:24 pro Žatec. Zajímavé je, že doma se nám proti Žatci daří. Máme 3 výhry za výsledky 17:16, 26:24 a 22:17.

V sobotním odpoledni půjde o možnost zajistit si celkově druhé místo v soutěži. Pokud tedy v Žatci zvítězíme. Žatec však stále může bojovat o celkové vítězství v soutěži a tím i o postup do I. ligy, ovšem pouze za předpokladu, že vyhraje oba své zápasy a zatím první Přeštice v závěrečném dvoukole selžou a nebudou bodovat.

V neděli budeme dohrávat druhou ligu na hřišti Mostu. S tímto soupeřem máme stejnou bilanci jako se Žatcem – zatím se nám u nich nepodařilo zvítězit, za dvě porážky 27:15 a 18:16 jsme si z Mostu odvezli NULA bodů, naopak doma jsme zatím 3 zvítězili – 21:15, 19:16 a 14:11.

V obou zápasech je tedy o co hrát, motivaci vybojovat 2. místo máme velkou!

Na sobotní utkání byl KR SNH delegován k řízení zápasu L. Zimmermann a v neděli v Mostě bude pískat P. Rauch.