Pondělí, 27. Květen 2019
 
 

Hledat

Přihlášení uživateleDomácí loučení
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Honza Stádník   
Pondělí, 20 Květen 2013 08:10

V uplynulém víkendu nás čekaly dva poslední domácí zápasy v této sezóně. Nejprve jsme v sobotu hráli s Raspenavou a v neděli s Podlázkami.

V sobotu odpoledne jsme zahájili zápas v okleštěné sestavě, chyběli nám Honza Tříska a Zdeněk Danielka, kteří hráli zápasy I. ligy a také Ondra Calta, který odjel na zájezd do Londýna.

Do obrany byl jako náhradník připraven Petr Ulč, který však nakonec nemusel nastoupit. Zpočátku bylo utkání vyrovnané, ale v rozmezí 6. a 14 minuty si hosté vypracovali až tříbrankový náskok. Důvodem byly naše technické chyby v útoku a dále nedůsledná obrana, když jsme až příliš branek dostávali z průtahů ze střední vzdálenosti. Ke konci poločasu jsme zkusili prostřídat brankáře, Hynka Poláka zastoupil v brance Honza Stádník a určitý efekt to mělo. Už jsme dostali pouze jednu branku a díky povedeným střeleckým pokusům našich útočníků jsme snížili na rozdíl jediné branky.

V druhé půli se nám dál dařilo bojovat a bránit útočné snahy hostí, kterým jsme dovolili skórovat pouze 6 krát (z toho dva góly padly z pokutových hodů). I když jsme se v průběhu druhé třicetiminutovky dokázali vzepnout k velkému obratu, v šestnácté minutě jsme vedli o tři branky 16:13, nakonec to díky brutálnímu výpadku ve střelbě na vítězství nestačilo. Raspenava ve 22. minutě srovnala z pokutového hodu na 16:16 a o dvě minuty později již šla do jednobrankového vedení. Bod nám zajistil 3 minuty před koncem Míra Kotyza. Zápas se dohrával na naší polovině a hosté dokonce sahali po plném bodovém zisku, naštěstí ale poslední střela mířila do břevna a tak zápas skončil smírně 17:17.

Podle postavení obou družstev v tabulce jde o jednoznačnou ztrátu, nicméně podle průběhu zápasu jde o spravedlivou dělbu bodů.

V utkání se dařilo Mírovi Kotyzovi, který soupeři nastřílel 9 branek, solidní výkon předvedl i brankář Stádník, který si svůj výkon však poněkud kazil nejistou rozehrávkou. Obrana hrála dobře až v druhém poločase a v útoku jsme se bohužel trápili.

Na straně hostí se výrazně představil Dörfl, který potvrdil svou vizitku obávaného střelce, když za svůj tým skóroval desetkrát.

Utkání řídil před 58 diváky p. Václav Šimice.

Branky a sestava Záluží:
brankáři – Polák Hynek, Stádník Jan
obrana – Marek Tomáš, Klail Milan, Klail Kamil, Ulč Petr
útok – Kotyza Miroslav (9), Stružka Pavel, Ludvík Zdeněk (2), Tříska Radek (2), Ruml Radim (4)
Trenér – Ulč Petr, Asistent – Pešek Jan, Vedoucí – Stádník Jan

Branky a sestava Rapenava:
Hanzl Jaromír, Gröger Jiří, Felcman Jindřich, Jirounek Vojtěch, Málek Jan, Kober Oldřich (1), Málek Josef (1), Kobera Roman (5), Dörfl Lubomír (10).
Vedoucí – Málek Josef

V neděli od 10:30 nás čekala domácí derniéra, při které jsme hostili šestý celek tabulky TJ Sokol Podlázky – Dalovice.

Naší sestavu doplnil v útoku Zdeněk Danielka a do obrany přibyl Radek Chocholatý. Začátek zápasu měl podobný průběh jako naše sobotní utkání, jen s tím rozdílem, že jsme to byli my, kdo vedl. Velmi dobrá obrana s brankářem Stádníkem, který tentokrát nastoupil už od začátku zápasu, dovolila hostům pouze 6 úspěšných střel. Na druhé straně se však nenechali zahanbit ani obrana a brankář Podlázek, kteří nám nezabránili v 8 gólových střelách.

V druhé půli s námi hosté ještě do 15. – 16. minuty dokázali držet krok, ale potom už jsme jim téměř nic nedovolili a zápas jsme dovedli do konečného stavu 19:13.

Na rozdíl od sobotního zápasu pracovala obrana dobře už od první minuty a i brankář Stádník navázal na svůj výkon z předchozího utkání, i když se opět nevyvaroval chyb v rozehrávce. Hynek Polák se také vytáhl, když v druhé půli úspěšně čelil pokutovému hodu Podlázek. Útok velmi oživil Zdeněk Danielka, sám si připsal 13 úspěšných střel. Všeobecně se celý útok vypořádal s nedělním zápasem mnohem lépe než s tím sobotním.

Za téměř letního počasí zápas řídil před 100 diváky p. Petr Rauch.

Sestava a branky Záluží:
brankáři – Polák Hynek, Stádník Jan
obrana – Marek Tomáš, Klail Kamil, Klail Milan, Ulč Petr, Chocholatý Radek
útok – Kotyza Miroslav (4), Stružka Pavel (1), Ruml Radim, Ludvík Zdeněk (1), Tříska Radek, Danielka Zdeněk (13)
Trenér – Ulč Petr, Asistent – Pešek Jan, Vedoucí – Stádník Jan

Sestava a branky Podlázky:
Miler Lukáš, Tišler Pavel, Doležal Jan, Mikulecký Pavel, Kučera Kryštof (4), Žanta Kamil (1), Louda Tomáš (4), Barabáš Michal (3), Barabáš Ondřej, Kuta Roman, Kešner Petr, Ulman Radek (1).
Trenér a vedoucí – Louda Jaroslav

Tři kola před koncem soutěže je již jasné, že skončíme nejhůře na 3. místě tabulky, což je po dlouhé době velký úspěch národní házené v naší obci.