Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší
Napsal uživatel Honza Stádník
Pondělí, 17 Září 2012 08:43

Dva zápasy nás čekaly o uplynulém víkendu. V prvním dvoukole letošní sezóny jsme nejprve zajížděli v sobotu do Přeštic a v neděli dopoledne do Vřeskovic.

Hodně těžké utkání nás mělo čekat v sobotu v Přešticích, kde jsme se postavili ve vzájemném souboji proti ex-ligovému družstvu, jež má být favoritem celého letošního ročníku a tím pádem i jasným favoritem v sobotním duelu. To že hrajeme proti družstvu, které v minulém ročníku hrálo nejvyšší házenkářskou soutěž však nebylo vůbec vidět. Od začátku jsme byli pány na hřišti my a domácí jsme téměř k ničemu nepustili. Rychle jsme si vybojovali vysoký náskok a ten jsme udržovali. Soupeř působil dost bezradně, nedokázal si poradit s našimi útočnými pokusy a na druhé straně nám často nepřesnou koncovkou odevzdál míče. Konečný poločasový stav hovořil jasně v náš prospěch - vedli jsme o 6 branek 14:8.

Do druhé půle jsme nastoupili oslabeni o Honzu Třísku, který odjel odehrát prvoligové utkání do Újezda, na hřišti však dále kraloval i zbytek našich útočníků, kteří dále zatěžovali brankové konto soupeře. Pak však kvůli prvoligovým povinnostem odjel i Zdeněk Danielka a my jsme se dostali do menší herní krize. najednou jsme měli problém se střelbou a naši útočníci se jen obtížně prosazovali proti vysunuté obraně domácích. Ztratili jsme několik balónů čehož soupeř využil k úpravě brankového rozdílu i na pouhé tři branky. My jsme se však ještě do konce utkání dokázali zvednout, hlavní podíl na tom měla obrana v čele s Hynkem Polákem, který předvedl mnoho důležitých zákroků. V útoku jsme dokázali podržet balón a dalšími dvěma brankami navýšit opět na rozdíl 5 branek - na konečných 16:21 v náš prospěch. V závěru utkání neudržel nervy na uzdě domácí útočník Radek Ausberger, který za nepublikovatelné úrážky obdržel od rozhodčího osobní trest.

Utkání odřídil s přehledem p. Václavík z Jihlavy. Přihlíželo 50 diváků.

Sestava a branky Přeštice:
Tomáš Chmelík, Pavel Touš, Tomáš Hajžman, Karel Zeman, Tomáš Mrskoš, Matěj Gruzska, Radek Ausberger (1), Rudolf  Lang (5), Kamil Šelep (5), Pavel Kydlíček (2), Marek Brada (1), Tomáš Urban (2). Trenér - Petr Moravec, Vedoucí - Martin Chmelík

Branky a sestava Záluží:
brankáři - Hynek Polák, Jan Stádník
obrana - Tomáš Marek, Ondřej Calta, Milan Klail, Kamil Klail, Radek Chocholatý
útok - Pavel Stružka (2), Radek Tříska (4), Zdeněk Ludvík (1), Zdeněk Danielka (6), Miroslav Kotyza (1), Jan Tříska (7)
Trenér - Petr Ulč, Vedoucí - Jan Stádník

V nedělním utkání jsme zajížděli do Vřeskovic. Pozvbuzení nečekaným bodovým ziskem s Přešticemi jsme chtěli bodovat i na horké Vřeskovické půdě. Do zápasu jsme však nevstoupili dobře, první skórovali domácí a my jsme prvních deset minut jen dotahovali jednobrankový náskok. Poté se nám však podařilo otočit a o jednu branku jsme vedli my. Domácí začali víc chybovat při střelbě, a my jsme toho dokázali využít a dostat se až na čtyřbrankový rozdíl. Bohužel vlastními chybami jsme se o toto solidní vedení připravili a Vřeskovice ještě do konce poločasu srovnali na 8:8. my jsme však ještě 10 sekud před koncem první půle dokázali vstřelit branku a protože soupeř už z protiútoku skórovat nedokázal odnášeli jsme si do druhé půle hubené vedení 9:8.

Ze začátku druhé půle to s námi vypadalo dobře, vedení jsme navýšili opět až na čtyři branky, domácím jsme navíc plných 9 minut nedovolili skórovat. Pak však z naší strany přišel opět útlum a naše vedení se smrsklo opět na jedinou branku. Bohužel jsme začali být velmi nepřesní v útoku a naše obrana také inkasovala pár laciných branek. Protože situace začala být kritická využili jsme práva na oddechový čas. Minutová přestávka nám velmi prospěla a dobrým taktickým výkonem v závěru utkání jsme nakonec soupeře přehráli. Konečný stav utkání se zastavil na našem dvoubrankovém vedení 15:17.

Utkání to na pohled nebylo moc pěkné, a i když se některým našim hráčům úplně nedařilo, dokázali jsme se semknout jako tým a to nakonec rozhodlo o našem vítězství.

Před 80 diváky utkání odřídil p. Jaroslav Bukovský ze Žatce.

Sestava a branky Vřeskovic:
Petr Štich, Josef Míka, Václav Berka, Petr Hofmann, Michal Štich, Jiří Vogeltanz (2), Ondřej Brejcha (4), Tomáš Jánský (9), Jan Černý, Jan Kadlec. Trenér - Václav Berka, Vedoucí - Václav Votýpka

Sestava a branky Záluží:
útok - Pavel Stružka (3), Zdeněk Ludvík (6), Zdeněk Danielka (2), Miroslav Kotyza (3), Radim Ruml (3)
Trenér - Radim Ruml, Vedoucí - Jan Stádník

Ve veleúspěšném víkendu jsme získali trochu nečekané body a v dosavadním průběhu soutěže jsme společně se Žatcem jedinými dvěma týmy, které ještě nenašli přemožitele. Žatec je v průběžné tabulce na 1. místě jen s lepším skórem než my. Sezónu máme výborně rozehranou, takže naším hlavním cílem musí být navázat na dosavadní výsledky ve dvou následujících domácích utkáních, kde se nejprve utkáme tento týden s Osekem a v následujícím týdnu budeme hostit Ejpovice, které s jednobodovou ztrátou nyní drží 3. příčku tabulky.